Botoks

Preparat firmy Allergan i Vistobel uzyskiwany jest na bazie toksyny botulinowej typu A, produkowany przez bakterie Clostridium Botulinum. Toksyna botulinowa podawana jest metodą iniekcyjną. W miejscu podania blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy. Preparat działa jedynie w obrębie mięśni, do których został podany. Botoks zapobiega skurczowi a tym samym prowadzi do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Zabieg daje efekt niezwykle naturalnej i estetycznie wyglądającej skóry. Skóra staje się sprężysta, jędrniejsza i wygładzona.

Wskazania do zabiegu

– redukcja poziomych zmarszczek czoła
– redukcja zmarszczki gładzizny
– redukcja zmarszczek przy linii brwi
– redukcja zmarszczki okołooczodołowej
– redukcja zmarszczek fałdy wargowo-nosowe
– redukcja zmarszczki śmiechowe
– leczenie nadpotliwości pach, dłoni i stóp
– leczenie bruksizmu

Efekty zabiegu

Pierwsze pozytywne skutki widoczne są już po 2-3 dniach. Pełny efekt uzyskuje się po 10-14 dniach od zabiegu. Działanie botuliny utrzymuje się do 3-4 miesięcy od iniekcji, a po powtórnym ostrzyknięciu, nawet do 7 miesięcy (w zależności od indywidualnych właściwości skóry).

Dużą zaletą jest fakt, że nawet po zakończeniu serii zabiegów mięśnie odzwyczajone od pracy będą się regenerować, dlatego efekt pozostanie widoczny na dłużej.


Rekomendowana ilość zabiegów

Efekt po zabiegu utrzymuje się ok. 3-6 miesięcy. Uzależniony jest od indywidulanych cech organizmu, w tym kondycji skóry. Zabieg można powtarzać co ok. 3-6 miesięcy.