Fibryna

Fibryna to inaczej osocze bogatopłytkowe wzbogacone o inne komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi, a także mezenchymalne komórki macierzyste.
Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej połączony z zabiegiem osocza bogatopłytkowego daje doskonałe rezultaty. Obie substancje pozyskiwane są z krwi pacjenta, a różnią się jedynie procesem wirowania. Jest on zdecydowanie wolniejszy w przypadku fibryny bogatopłytkowej, dlatego ma nieco inne właściwości. Dzięki czemu efekty odmładzania skóry są nie tylko bardziej widoczne, ale również dłużej się utrzymują.

Wskazania do zabiegu z użyciem osocza

W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe najczęściej wykorzystywane jest w celu:

– profilaktyka starzenia się skóry twarzy, dekoltu i grzbietów dłoni
– rewitalizacja skóry z oznakami starzenia – drobne i głębokie zmarszczki, fałdy, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry
– rewitalizacja skóry zmęczonej i wiotkiej
– rewitalizacja skóry o niejednolitym kolorze i pozbawionej blasku
– nawilżenie skóry i poprawa jej napięcia
– poprawa ukrwienia skóry
– redukcja blizn
– po innych zabiegach estetycznych w celu regeneracji skóry i przyspieszenia procesu gojenia
– nadmiernego wypadania włosów
– zakola
– szybkie przerzedzenia włosów
– łysienie plackowate
– łysienie androgenowe

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu na skórę można zaobserwować po 2 tygodniach, ale przebudowa tkanek zaczyna się już po upływie 48 godzin od pierwszego zabiegu. Zaleca się wykonanie serii zabiegów w odstępach co 4–6 tygodni..
W przypadku terapii fibryną bogatopłytkową na łysienie efekty można zauważyć po około 3 miesiącach od wykonania serii zabiegów, jednak okres ten u niektórych osób może zajmować nawet do pół roku. Zabieg ten sprawia, że zmniejsza się intensywność wypadania włosów, a z czasem zaczynają pojawiać się nowe odrosty.


Rekomendowana ilość zabiegów

Dla uzyskania najlepszych efektów na skórze zaleca się przeprowadzenie serii minimum 3-4 zabiegów fibryną bogatopłytkową.
W przypadku terapii na łysienie zaleca się serię 3-4 zabiegów fibryną bogatopłytkową co 3-4 tygodni, a następnie zabiegi przypominające po 3 i 6 miesiącach. O finalnej ilości decyduje postęp i oczekiwane efekty.